Відбулося засідання журі місцевого закритого архітектурного бліц-конкурсу ідей на визначення інноваційної концепції організації громадського простору та благоустрою парка «Перемога»

Про результати місцевого закритого архітектурного бліц-конкурсу ідей на визначення інноваційної концепції організації громадського простору та благоустрою парка «Перемога»: ПАРК ДЛЯ ВСІХ І КОЖНОГО.

 13-го грудня 2017 року відбулося засідання журі місцевого закритого архітектурного бліц-конкурсу ідей на визначення інноваційної концепції організації громадського простору та благоустрою парка «Перемога» з фокусом на розвиток активних територіальних локацій для різних цільових груп в поєднанні з місцями для рекреації та відпочинку.

Конкурс був організований у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» комунальною організацією «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради у співпраці з німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».  До складу журі конкурсу увійшли професійні досвідчені національні та міжнародні експерти, архітектори, галузеві науковці, представники місцевої влади та громадські діячі.

За результатами засідання професійного журі перше місце отримав проект концепції авторського колективу Полтавського національного технічного університету імені Ю. Кондратюка під керівництвом Андрія Євгеновича Конюка. До складу цього авторського колективу також входили: доц. канд. арх. Тишкевич Ольга Петрівна, доц. канд. арх. Зауральська Аліса Валентинівна,  ст. викладач Обідний Олександр Борисович, ст. викл. Васильєв Павло Олегович. На думку журі ця робота найбільше відповідала технічному завданню, в якій автори врахували вікові та функціональні потреби жителів міста Полтави у сфері відпочинку та проведенні вільного часу, максимально наблизивши концепцію парку до запропонованого організаторами слогану: «парк «Перемога»: парк для всіх та кожного».

Друге місце отримало ТОВ «Мост архітектурна студія», м. Київ (Мостовщиков Юрій Валентинович. Бородай Дмитро Сергійович, Петрук Дмитро Олексійович)

Третє місце отримала ГО «Сіті Лаб» - Козиренко ​Дмитро ​Сергійович, Ночовний ​Олександр ​ Володимирович, Дмитренко ​Андрій ​Юрійович, Ароян ​Артур ​Саргісович.

На початку січня 2018 року відбудеться вручення призів переможцям, а з 19.12.2017 до 18.01.2018  у холі Полтавської міської ради відбудеться виставка  проектів – переможців конкурсу аби найширше коло громадськості мало змогу ознайомитися з архітектурними та ландшафтними рішеннями, що були розроблені учасниками, і в майбутньому можуть бути використані не лише для благоустрою парку «Перемога», але й для інших рекреаційних громадських зон у різних районах міста Полтава. 

Кращі ідеї з кожного представленого проекту стануть основою для майбутньої реконструкції обраних локацій парку, що відбуватиметься в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» із застосуванням методів та підходів інтегрованого розвитку. На прикладі проектної ділянки парку буде продемонстровано сталий позитивний ефект інноваційних методів міського планування.