Затверджено міську цільову програму з розвитку велосипедної інфраструктури в місті Полтава на 2020-2024 роки.

Полтава впевнено рухається на шляху поліпшення мобільності в місті. 12 липня 2019 року був затверджений План сталої міської мобільності (ПСММ). Це унікальний документ, що визначає стратегічні напрямки поліпшення доступності міських територій та забезпечення високоякісної та стабільної мобільності та транспортування до, через і в межах міської території. Такими документами можуть похвалитися небагато міст України. І серед них Полтава.

- Ключовими заходами Плану сталої міської мобільності Полтава є реорганізація системи управління на транспорті, реорганізація мережі громадського транспорту, використання автобусів великої місткості і тролейбусів, створення виділених смуг руху для громадського транспорту, будівництво безпечної інфраструктури для велосипедистів, створення інженерних споруд для безпечного руху пішоходів, збір та систематизація даних, розробка стратегії управління паркуванням та інші

Але важливо не тільки розробити стратегічний документ, а ще організувати його імплементацію.  Полтавська міська рада досягла значних результатів на цьому шляху.

Протягом 2019-2020 рр. парк міського громадського транспорту  поповнився  20 новими автобусами, що пристосовані для перевезення осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення. Вже восени до міста мають надійти перші тролейбуси в рамках кредитного договору з ЄБРР. Ці заходи знижують залежність Полтави від приватних перевізників та  значно підвищують якість надання послуг в громадському транспорті, що є стратегічної метою ПСММ.

- А ще Полтава просунулась значно вперед по розвитку вело інфраструктури міста. 10 липня 2020 р. на сесії полтавської міської ради було затверджено міську цільову програму з розвитку велосипедної інфраструктури в місті Полтава на 2020-2024 роки.

Протягом 4 місяців робоча група під головуванням Олександр Шамота працювала над розробкою програми розвитку велоінфраструктури в Полтаві.  Усього було проведено більше 30 засідань ініціативної групи, до якої входили експерти з мобільності, представники патрульної поліції, проєктанти, представники управлінь виконавчого комітету Полтавської міської ради, а також представники громадськості. Крім цього, ініціативні групи проводили дослідження семи велосипедних маршрутів, які з’єднують мікрорайони з центром міста. Ці маршрути увійшли до Програми.

Завантажити Програму розвитку велосипедної інфраструктури м. Полтава на 2020 – 2024 роки