Міські бесіди # 5. Інвестиції в міські проєкти. Де взяти гроші та чи прийде до вас Amazon?

15 квітня 2021 року проєкт «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» п’яте організував широкомасштабний онлайн захід - Міські бесіди # 5 «Інвестиції в міські проєкти. Де взяти гроші та чи прийде до вас Amazon?» Цього разу говорили про інвестиції в міські проєкти, як їх залучати та що місто має зробити, щоби бути інвестиційно привабливим.

Своїм досвідом та баченням поділилися Вінниця, Львів та Київ, що увійшли в першу п’ятірку рейтингу часопису «Forbes Україна», який оцінював найбільш сприятливі для ведення бізнесу українські міста.

- Андрій Очеретний, заступник Вінницького міського голови, розповів як Вінниці вдалося залучити кошти для створення індустріальних парків, спільна площа яких сягає понад 80 га; про інвестиції в «Кристал» - перший в Україні муніципальний інноваційно-технологічний парк, спрямований на розвиток креативних індустрій у місті Вінниця; про реконструкцію міжнародного аеропорту «Вінниця» і чому це важливо для економічного розвитку регіону.

- Роман Старецький, керівник управління інвестицій Львівської міської ради, поділився досвідом залучення інвесторів до промислових зон та вирішення міських проблем Львова шляхом державно-приватного партнерства. Роман пояснив, чому не потрібно боятися залучати кошти міжнародних фінансових організацій і чому це вигідніше, ніж здається.

- З Валентином Мондриївським, заступником голови Київської міської державної адміністрації, поговорили про те, як Київ залучає інвестиції до столичних проєктів.

Також почули й іншу точку зору: Ірина Озимок, керівниця програми місцевого економічного розвитку Western NIS Enterprise Fund і засновниця Міжнародного саміту мерів, поінформула учасників про альтернативні джерела фінансування міських проектів.

Презентація та програма заходу представлені нижче: