ПОЛТАВА ПОГЛИБЛЮЄ МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

У Полтаві відкрилося спільне бюро Інституту розвитку міста та проектів міжнародної співпраці у сфері сприяння розвитку

Сьогодні, 16 березня 2017 року, у Полтаві відбулася знакова подія для міста і усієї області, а саме відкриття спільного офісу декількох організацій, безпосередньо задіяних у економічному, соціальному й міському розвитку та демократичних перетвореннях міста і Полтавської області. Відтепер на вулиці Небесної Сотні, 1/23 працює офіс Комунальної організації “Інститут розвитку міста” Полтавської міської ради, Інформаційний центр інтегрованого розвитку Полтави, Регіональне Бюро німецької урядової компанії «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» у Полтаві, представлене проектом “Інтегрований розвиток міст в Україні” та “Програмою для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку” (”U-LEAD з Європою”).

Мер міста Полтава особисто привітав гостей та повідомив, що відкриттю представництв передували дві важливі для міста події. По-перше, 24 травня 2016 року підписано Протокол про співробітництво між міською радою та GIZ, який передбачає підготовку Концепції інтегрованого розвитку Полтави. По-друге, з метою реалізації цілей успішного економічного розвитку міста, удосконалення інфраструктури, сприяння використанню потенціалу міста Полтава 10 липня 2015 року прийнято рішення міської ради про створення КО «Інститут розвитку міста», що безпосередньо задіяний у розробці вищезазначеної концепції.

Підготовка концепції почалася 23 червня 2016 року з проведення вперше в Полтаві, а цілком можливо і в Україні, відкритого публічного форуму «Моя Полтава – моє майбутнє». Під час форуму представники полтавської громади отримали нагоду висловити власне бачення щодо напрямків та стратегії розвитку міста в діалозі з міською владою. Логічним продовженням спільної роботи став фестиваль про сучасне місто «Майстерня міста», який проходив у вересні. Його підсумок – спільні напрацювання в урбаністиці, просторовому й естетичному розвитку міста, що вже почали втілюватись.

Спільними зусиллями міської влади, проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» та КО «Інститут розвитку міста» 1 лютого цього року стартувала масштабна програма «Кваліфікаційний наступ 2030». Навчальна програма орієнтована на фахівців міської ради, архітекторів, урбаністів та складається зі спеціалізованих фахових тренінгів, тренінгів широкої тематики для підвищення загальної ефективності роботи, тренінгів курсів для фахівців з міського планування, тощо. І цього ж дня стартувало дослідження мобільності населення за допомогою інноваційного мобільного додатку «Модалайзер», спрямоване на вдосконалення транспортної та соціальної інфраструктури міста.

Відтепер Полтава має Інформаційний центр, де кожен бажаючий може отримати інформацію про розробку концепції та безпосередні кроки на шляху до ефективного розвитку міста.